avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să îmi lase ...

Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să îmi lase mie pamîntul ce îl are să îngrijesc eu de el oare care ar fi cea mai ușoară modalitate de a face vreun act ceva ca după moartea lui să nu trebuiască să împart cu ceilalți moștenitori
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:17, 5 Februarie 2021
sa dezbata succesiunea dupa sotia sa, apoi sa semnati cu el un contract de intretinere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj judiciar Madaliina Madaliina Bunica a decedat,bunicul supravietuieste si este pus sub interdictie prin hotarare judecatoreasca.Bunicii au avut decat un singur fiu ,tatal meu care la randul ... (vezi toată discuția)
Succesiunea cristache paula cristache paula va rog mult ajutati-ma cu unele nelamuriri. mama mea vrea sa deschida succesiunea dupa bunicul meu ,si nu stiu ce parte ii revine ei. bunicul meu a avut 4 ... (vezi toată discuția)
Succesiune ciprianron ciprianron buna ziua tuturor! cine ma poate lamuri cu o problema? iata datele problemei: bunicul meu a decedat pe 13 iunie 2007. bunica este in viata . mai sunt si trei ... (vezi toată discuția)