Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să îmi lase ...

Dacă bunicul meu ramas văduv de 3 luni ar vrea să îmi lase mie pamîntul ce îl are să îngrijesc eu de el oare care ar fi cea mai ușoară modalitate de a face vreun act ceva ca după moartea lui să nu trebuiască să împart cu ceilalți moștenitori
sa dezbata succesiunea dupa sotia sa, apoi sa semnati cu el un contract de intretinere.