Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonus angajat maternitate Buna, Pentru un angajat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonus angajat maternitate Buna, Pentru un angajat aflat in maternitate ...

Bonus angajat maternitate

Buna,

Pentru un angajat aflat in maternitate la care dorim sa-i platim bonusul de performanta al anului anterior, trebuie intocmite si alte documente exceptand D112? (vreun act aditional pe care sa-l semneze sau orice alt document?)

Multumesc,
Doar decizia de acordare a acelui bonus.
Decizia poate sa fie si un mail? sau trebuie intocmita o decizie fizic care sa fie semnata si de catre angajat?
Trebuie intocmita o decizie fizic, care va fi comunicata si salariatului.
Multumesc pentru raspuns.