avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonus angajat maternitate Buna, Pentru un angajat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonus angajat maternitate Buna, Pentru un angajat aflat in maternitate ...

Bonus angajat maternitate

Buna,

Pentru un angajat aflat in maternitate la care dorim sa-i platim bonusul de performanta al anului anterior, trebuie intocmite si alte documente exceptand D112? (vreun act aditional pe care sa-l semneze sau orice alt document?)

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: BiancaOrban , utilizator 17:12, 5 Februarie 2021
Doar decizia de acordare a acelui bonus.
Decizia poate sa fie si un mail? sau trebuie intocmita o decizie fizic care sa fie semnata si de catre angajat?
Trebuie intocmita o decizie fizic, care va fi comunicata si salariatului.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Returnare bonus Stefhan Stefhan Buna ziua, Am lucrat la o multinationala pe care am parasit-o in aprilie in favoarea alteia concurente.Inainte de a-mi prezenta demisia, am primit un bonus ... (vezi toată discuția)
Semnare contracte de munca/cereri de incetare contract/acte aditionale ... mrac mrac Buna seara, Imi puteti spune va rog cum semnati in cadrul organizatiei in care activati documente ca: decizii incetare, contracte individuale de munca si ... (vezi toată discuția)
Refuz acordare bonus punkbc punkbc Buna ziua, In urma cu cateva luni, managerul departamentului meu mi-a oferit un bonus de retentie. Practic, esalonat, urma sa primesc o suma de bani, ... (vezi toată discuția)