Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salut, in mai 2020 am cumparat un apartament, fara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salut, in mai 2020 am cumparat un apartament, fara curent. Dezvoltatorul ...

Salut, in mai 2020 am cumparat un apartament, fara curent.
Dezvoltatorul promite ca actele sunt in lucru, si ca mai dureaza o perioada.
Il pot da in judecata pentru daune ?
Ce scrie în Contractul de vânzare-cumpărare?
Aţi consultat un avocat înainte de a semna actul la notar?
Aţi fost cu un avocat la notar?

Ioan Victor a scris:

Ce scrie în Contractul de vânzare-cumpărare?
Aţi consultat un avocat înainte de a semna actul la notar?
Aţi fost cu un avocat la notar?

Nu ca gazul este tras, atat .
De curent nu scrie nimic .
Ma voi duce la un avocat, însă ma întreb dacă pot obține daune .
Mulțumesc