Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? ...

Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? Ce inseamna ? Buna ziua, acum ceva timp mi s a luat permisul la trecerea cu cale ferata am contestat decizia politistului iar acm la proces cand m am uitat am primit aceasta decizie -amanare. Ce inseamna mai exact? Este de bine de rau.. am sanse sa mi recuperez permisul?

Ora estimata: 08:30
Complet: Amanari pronuntare Mîndru
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 10:00
Complet: Complet 22
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 18.02.2021 şi în conformitate cu dispoziţiile art. 396 alin. (2) din Codul de procedură civilă, stabileşte ca punerea soluţiei la dispoziţia părţilor să se facă prin mijlocirea grefei.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării
Roberrrt, utilizator
Roberrrt a scris:
Amână pronunţarea la data de 18.02.2021

Veți putea vedea soluția pe portal după data de 18.02.2021
Nu-i nici de bine, nici de rău. Instanța nu s-a pronunțat încă/nu luat o hotărâre. Chibzuiește. Iar noi nu putem ști ce gândește. Așteptați să „grăiască” / să decidă / să se pronunțe.

Dacă pronunţarea a fost amânată, hotărârea nu poate fi pronunţată mai înainte de data fixată în acest scop.
romascanu, moderator