avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? ...

Amânare iniţială a pronunţării- prin mijlocirea grefei? Ce inseamna ? Buna ziua, acum ceva timp mi s a luat permisul la trecerea cu cale ferata am contestat decizia politistului iar acm la proces cand m am uitat am primit aceasta decizie -amanare. Ce inseamna mai exact? Este de bine de rau.. am sanse sa mi recuperez permisul?

18.02.2021
Ora estimata: 08:30
Complet: Amanari pronuntare Mîndru
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:

05.02.2021
Ora estimata: 10:00
Complet: Complet 22
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 18.02.2021 şi în conformitate cu dispoziţiile art. 396 alin. (2) din Codul de procedură civilă, stabileşte ca punerea soluţiei la dispoziţia părţilor să se facă prin mijlocirea grefei.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Februarie 2021
Roberrrt, utilizator
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 11:14, 6 Februarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Roberrrt a scris:
Amână pronunţarea la data de 18.02.2021


Veți putea vedea soluția pe portal după data de 18.02.2021
Nu-i nici de bine, nici de rău. Instanța nu s-a pronunțat încă/nu luat o hotărâre. Chibzuiește. Iar noi nu putem ști ce gândește. Așteptați să „grăiască” / să decidă / să se pronunțe.

Dacă pronunţarea a fost amânată, hotărârea nu poate fi pronunţată mai înainte de data fixată în acest scop.
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Februarie 2021
romascanu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar amanare serban.m serban.m Buna seara,am si eu o intrebare: De ce se poate amana o solutie in decursul a unei luni de zile,avocatul nu a lamurit paratul,acesta s-a prezentat in ziua in ... (vezi toată discuția)
Amanare pronuntare Raysa1983 Raysa1983 Un dosar penal pt conducere cu permisul suspendat: 19.06.2017 Ora estimata: 08:30 Complet: P 08 CP Tip solutie: Solutia pe scurt: Document: ... (vezi toată discuția)
Amanare pronuntare crysstianno crysstianno ªedinţe 01.10.2013 Ora estimata: 08:30 Complet: C2 Civil Fond Funciar Minori-Familie am. pr. Tip solutie: Solutia pe scurt: Document: ... (vezi toată discuția)