Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum 6 ani eu ...

Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum 6 ani eu am cunoscut pe cineva si avem o fetita impreuna care este trecuta pe numele fostului sot trebuie neaparat sa fac testul de paternitate daca actualul concubin isi recunoaste copilul in instanta
Alysa Alexandra, utilizator
Buna seara. Trebuie sa si divortati, avand in vedere dispozitiile legale conform carora "copilul născut sau conceput în timpul căsătoriei are ca tată pe soțul mamei..."
Am divortat de fostul sot
Da, ajungeți la testul ADN.
Costa 2700 lei.
Ar fi bine sa aveti avocat macar ca sa va redacteze acțiunea daca nu va permiteti si reprezentarea in instanta.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
tagada de paternitate poate fi promovata si fara divort.

cab av PIRSAN SILVIA a scris:

Buna seara. Trebuie sa si divortati, avand in vedere dispozitiile legale conform carora "copilul născut sau conceput în timpul căsătoriei are ca tată pe soțul mamei..."

@Alexandra, fara un proces de tagada, tatal nu poate recunoaste copilul.

Deschid procesul de tagada dar trebuie neaparat testul de paternitate daca concubinul isi recunoaste copilul noi nu dorim sa facem testul