Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum 6 ani eu ...

Buna seara am fost casatorita si ne-am despartit acum 6 ani eu am cunoscut pe cineva si avem o fetita impreuna care este trecuta pe numele fostului sot trebuie neaparat sa fac testul de paternitate daca actualul concubin isi recunoaste copilul in instanta
Alysa Alexandra, utilizator
pai trebuie si nu are legatura cu concubinul, ci cu fostul sot, Dvs vreti sa rasturnati prezumtia ca e copilul fostului sot, de aia faceti testul.
Puteti ca in actiune sa nu propuneti proba cu testul adn, si exista sansa sa scapati de test daca fostul zice ca nu e al lui, ca erati despartiti in fapt de nu stiu cat timp inainte, poate si alti martori...
daca actiunea e promovata de concubin, e musai testul pt ca el trebuie sa dovedeasca ca e tatal, asa ca deschideti dvs actiunea impotriva fostului sot, daca nu au trecut 3 ani de la nasterea copilului.
gi-jane2, moderator