Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcare in fata casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcare in fata casei

Buan ziua.Locuiesc la curte ,la tara.Drumul din fata casei,are o latime de 8 metri. A fost cedat catre primaria comunei de catre toti vecini.Suntem aproximativ,10 case.Mentionez ca,drumul nu este asfaltat,marcat......decat plin de gropi si noroi.
Parchez in fata casei,fara a ingreuna circulatia,atat a vecinilor cat si a masinilor de dimensiuni mari (ex. masina de la salubritate...).Va rog,sa-mi spuneti daca exista o lege,care sa mentioneze ca nu am voie sa parchez in acel loc.
Multumesc.
Oliviamioara, utilizator
fiind domeniu public, primaria va poate interzice sa parcati acolo.