avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parcare in fata casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parcare in fata casei

Buan ziua.Locuiesc la curte ,la tara.Drumul din fata casei,are o latime de 8 metri. A fost cedat catre primaria comunei de catre toti vecini.Suntem aproximativ,10 case.Mentionez ca,drumul nu este asfaltat,marcat......decat plin de gropi si noroi.
Parchez in fata casei,fara a ingreuna circulatia,atat a vecinilor cat si a masinilor de dimensiuni mari (ex. masina de la salubritate...).Va rog,sa-mi spuneti daca exista o lege,care sa mentioneze ca nu am voie sa parchez in acel loc.
Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 8 Februarie 2021
Oliviamioara, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:09, 8 Februarie 2021
fiind domeniu public, primaria va poate interzice sa parcati acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acces blocat pe strada privata claudia.c claudia.c Buna ziua, Acum un an ne-am construit o casa si toate cheltuielile privind utilitatile si drumul le-am suportat noi si ceilalti locatari, mai putin unul. Acum ... (vezi toată discuția)
Info legislatie cale de accces garaj smiler8 smiler8 Buna ziua, doresc sa aflu urmatoarele informatii: Detin un garaj cu CF, act de proprietare intr-o zona cu mai multe garaje, Garajul fiind pozitionat ... (vezi toată discuția)