Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Plata dividende catre un asociat strain
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Plata dividende catre un asociat strain

Am o societate cu sediul social in Romania dar cu administrator italian, in anul 2019 a incasat dividende care au fost impozitate in romania, am depus declaratia 100 , am facut plata, vreau sa depun declaratia 207 unde-mi cere NIF, eu am atribut fiscal din italia, intrebare: mai trebuie sa iau NIF si din romania, depun declaratia 030 sau cum trebuie sa procedez. Multumesc
george-neagu, moderator