avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 278 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, ma aflu intr-o situatie dificila si am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, ma aflu intr-o situatie dificila si am nevoie de ajutorul ...

Buna ziua, ma aflu intr-o situatie dificila si am nevoie de ajutorul dvs.Recent mama a decedat si urmeaza sa fac succesiune in urma ei iar tata e pensionat pe caz de boala cu dementa senila iar sotia este angajata ca asistent social fara a mai avea drept de semnatura cred.Intrebarea este daca eu ii pot fi tutore sau curator si la succesiune sa pot semna ptr drepturile lui?mentionez ca mai am doi frati care ii cam doare undeva de ei, eu i-am ingrijit sii ingrijesc.Va rog daca se poate sa ma indrumati ce e de facut.Multumesc

Alte discuții în legătură

Contract ralucacornelia ralucacornelia Buna ziua! Am o sora de pe mama diagnosticata cu Dementa senila, internata intr-o institutie de specialitate. Urmeaza sa fie pusa sub interdictie ... (vezi toată discuția)
Pensia mamei Mirela G Mirela G Buna ziua. Mama mea este internata intr-un camin de batrani cu dementa senila si fractura de bazin.Costurile sunt destul de mari. Va rog sa-mi spuneti cum pot ... (vezi toată discuția)