Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... RETRAGERE NUME DUPA DIVORT
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

RETRAGERE NUME DUPA DIVORT

fosta sotie ,pe langa unele probleme de lacomie cumulate cu stari de depresie si ceva plangeri penale soldate cu iup,imi tarfaleste numele si as vrea o solutie "daca exista" sa pot cere in instanta sa -si schimbe numele pe care l-a luat cu acordul meu dupa divort!

multumiri anticipate!

am editat mesajul inlocuind majusculele cu litere mici, va rugam sa cititi regulamntul forumului si sa nu mai folositi majusculele nejustificat.
George, Avocat
Adresati-va instantei de judecata , in vederea schimbarii numelui sotiei .
Nu exista posibilitati legale de revenire asupra acordului dat initial,acord de care instanta a luat act printr-o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila.