avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa la contractul individual de munca ..
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa la contractul individual de munca ..

Bună seara,

Dacă contractul individual de munca s a schimbat în contract de munca la domiciliu cu clauza de telemunca salariatul mai beneficiază în continuare de tichete de masa dacă prestează munca la domiciliu cu clauza de telemunca?

Multumesc


Cel mai recent răspuns: Emilika40 , utilizator 14:38, 11 Februarie 2021
Legea permite stabilirea de criterii privind acordarea tichetelor de masa .......
am inteles ....multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cornel Vasile a scris:

Legea permite stabilirea de criterii privind acordarea tichetelor de masa .......

Permite, bineînțeles, dar rămân la părerea că ele trebuie să nu fie discriminatorii, cum ar fi dacă le-ar stabili în funcție de locul de unde lucrează - la sediu sau nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonuri de masa diferentiate nicolaie.s nicolaie.s Buna ziua, Stiu ca nu este corect, dar este legal ca o firma sa ofere bonuri de masa de valoare diferita (ex:15 lei pt indeplinire target vanzari vs 9 lei) ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, va rog sa îmi spuneți dacă se poate acorda tichete ... Monica.Monica Monica.Monica Bună ziua, va rog sa îmi spuneți dacă se poate acorda tichete de masa doar unor angajați din societate? Mulțumesc! (vezi toată discuția)