Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa la contractul individual de munca ..
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa la contractul individual de munca ..

Bună seara,

Dacă contractul individual de munca s a schimbat în contract de munca la domiciliu cu clauza de telemunca salariatul mai beneficiază în continuare de tichete de masa dacă prestează munca la domiciliu cu clauza de telemunca?

Multumesc

Legea permite stabilirea de criterii privind acordarea tichetelor de masa .......
am inteles ....multumesc
Cornel Vasile a scris:

Legea permite stabilirea de criterii privind acordarea tichetelor de masa .......

Permite, bineînțeles, dar rămân la părerea că ele trebuie să nu fie discriminatorii, cum ar fi dacă le-ar stabili în funcție de locul de unde lucrează - la sediu sau nu.