Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, Pentru un teren cu suprafata de 200 ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, Pentru un teren cu suprafata de 200 ha(trecut in documentele ...

Buna ziua,
Pentru un teren cu suprafata de 200 ha(trecut in documentele cadastrale ca luciu apa/amenajare piscicola) , primaria poate face concesionarea acestui teren (cu licitatie) ca teren arabil?
Daca s-a schimbat intre timp categoria de folosinta a terenului (din terenuri cu ape in arabil), si primaria elibereaza o adeverinta in acest sens, foarte probabil ca da.
Terenul are aceeasi categorie(teren cu apa) dar este lasat in paragina de mult timp! Este necesara schimbarea categoriei in arabil, pentru concesionarea prin licitatie,de catre primarie?
gabibotea, utilizator