Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Siguranta transporturilor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Siguranta transporturilor

Buna ziua,
Conducatorii auto categoria "C", care circula doar intrauzinal, concura la siguranta circulatiei?
Adica, trebuie sa fie examinati medical si psihologic in cadrul unitatilor acreditate de ministerul transporturilor pe siguranta transporturilor?
Multumesc.
Se supune examinarii medicale pentru persoane care transporta marfuri si/ sau persoane, fiind considerat Şofer profesionist pentru transport de persoane, transport marfă...
Mulțumesc mult!