Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc ...

Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat?

Știe cineva?

[ link extern ] /

,, Premierul Florin Cîțu a purtat o mască specială la ședința de Guvern de miercuri. Are dublă acțiune, reține și dezactivează virusurile, oferind o protecție de 99,9%. Masca este formată din trei straturi – două care au proprietatea de a „ucide” virusul și un filtru alcătuit din nanofibre, potrivit producătorului. Modelul VK Respilon Pro se autosterilizează, ceea ce înseamnă că poate fi utilizat în mod repetat, fără a necesita spălare sau curățare."

Cred ca si Raed Arafat are același tip de mască daca am vazut eu bine.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Va mulțumesc!
O.sa.mai aștept...
Ce sa mai asteptati, de aia cum are premierul exista. Mai cautati amatori si luati 50 buc cu 730 RON.
[ link extern ] /
latka, moderator
Daca exista o sa iau rapid ca vine tulpina britanică.
Amatori nu prea știu dar la cât va mai dura pandemia este posibil sa îmi fie necesare 50 de bucăți.
Ce termen de valabilitate au în timp daca sunt nefolosite?

Exista și masti mai bune decât cea a premierului la vânzare în România?

Ucide virusul si daca pleacă de dinăuntru spre exterior?
Adică, dacă un infectat poarta masca ucide virusul si îl impiedica sa iasă?
Asa ar fi logic dar este bine sa fiu sigur.

Se vând doar on-line?
Eu as prefera sa merg la.magazin.

Dvs. v-ati luat astfel de masti?

Bănuiesc ca ucide orice mutație a virusului cum ar fi tulpina sud-africană și cea braziliana.
Adica ucide orice mutație viitoare a noului coronavirus?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu am astfel de raspunsuri si nu mi-am luat o astfel de masca. Nu stiu sa fie vreun magazin in care sa se vinda fizic.
Am gasit doar acel link spre distribuitorul din Romania.
Asta e firma:
[ link extern ] /
Va mulțumesc încă o data!

Am sunat și doar on-line vând.
O sa pun curierul sa deschidă cutia sa verific tot, inclusiv sa număr mastile.
Medicii de la cabinete private și-au luat țepe cu numărul de masti iar unii au plătit in străinătate și nu au primit nimic.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat