avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 356 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua tuturor, sunt intr-un caz cu trafic de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua tuturor, sunt intr-un caz cu trafic de canabis(prins ...

Mutare domiciliu in timpul Arestului Domiciliar
buna ziua tuturor, sunt intr-un caz cu trafic de canabis(prins in flagrant cu 1kg), locuiam in jud Cluj fara forme legale, iar dosarul il am in Galati, momentat imi execut pedeapsa in Brasov caci aici am resedinta, din pacate din motive familiale(presiuni si certuri cu proprietara) nu mai pot sa execut pedeapsa la adresa din Brasov,intrebarea mea este : Am sanse sa imi accepte instanta mutarea in Jud Cluj in chirie cu contract depus la ANAF?Precizez ca am executat deja 3 luni in arest preventiv si 2 luni pe arest domiciliar, avocata mea zice ca nu am nici o sansa, ca gen ma aresteaza pe loc...
Ultima modificare: Vineri, 12 Februarie 2021
newlife94, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:36, 17 Februarie 2021
Solicitati la instanta.
Doar nu credeati ca va mutati asa aiurea.
Daca admite cererea instanta va mutati.
Sanse ar cam trebui sa aveti dar trebuie sa aveti grija cum va folositi argumentele in aparare.
Era mai complicat daca vroiati sa plecati din Galati in alt oras indepartat.
Credeti ca distanta Cluj - Galati poate fi un obstacol? Nu imi dau seama care sunt factorii care influenteaza, ori in Brasov ori in Cluj sunt verificat de Sectie...
Vorbiti cu avocata.
Cu ea trebuie sa discutati argumentele.

De putut ar trebui sa se poata chiar daca este mai mare distanta.
Nu este imposibil.
Avocata imi da zero sperante din nefericire, sper sa pot gestiona situatia , va multumesc ca mi-ati oferit un impuls de incredere, weekend placut
De ce va da zero șanse?

Eu știu cazuri în care s-a întâmplat ceea ce va doriți.
Ultima modificare: Vineri, 12 Februarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Arest domiciliar-control judiciar Pirvut Denis Pirvut Denis Buna ziua.In momentu de fata sunt sub arest domiciliar,asteptam citatie pentru instanta de prelungire,dar trebuie sa ma duc la diicot,nu la ... (vezi toată discuția)
arest domiciliar robertateglas robertateglas Buna seara, va rog frumos sa ma lămuriti si pe mine cu o problema personala. Sotul meu a fost in arest la domiciliu 1 an si 4 luni in baza mandatului de ... (vezi toată discuția)
Succesiune in instanta madriana57 madriana57 Buna seara! Exista un proces de succesiune dupa sotul mamei deschis in jud.Galati de acum doi ani cand mama traia. Amurit mama si am facut un act la notar cum ... (vezi toată discuția)