Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Mediere între foști prieteni. Vă rog, o d-nă sau ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Mediere între foști prieteni. Vă rog, o d-nă sau domn avocat, ...

Mediere între foști prieteni.
Vă rog, o d-nă sau domn avocat, poate media un conflict, astfel încât să nu se ajungă la proces ? De la ajutor financiar oferit acelei persoane, s-a ajuns la invective, denigrări ,certuri interminabile, implicarea a terțe persoane în acest conflict .
Vă mulțumesc anticipat.
Gheorghe38, utilizator
Dati clik pe butonul "consultanti" si va alegeti persoana dorita, care daca este disponibila, poate sa va medieze, contracost.
Vă mulțumesc !
Pentru mediere aveți nevoie de un mediator. Avocații nu pot face medieri. Medierea are și rolul de a preîntâmpina un proces, pe lângă alte avantaje.