avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nu mai doresc să fiu copilul părinților. Bună ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nu mai doresc să fiu copilul părinților. Bună seara, Îmi ...

Nu mai doresc să fiu copilul părinților.

Bună seara,
Îmi cer scuze pentru deranj, o să fiu scurt în întrebare, as dori să mă desfiez singur,daca se poate în primul rând, care sunt procedurile dacă aveți cunoștință în această privință, sau unde aș putea s ă mă adresez?
Vă mulțumesc frumos și îmi cer scuze pentru deranj.
O seară bună.
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 10:35, 16 Februarie 2021
Buna seara. Nu stiu ce problema aveti dvs., ce varsta sau ce a dus la o astfel de intrebare, dar pentru a raspunde, ar trebui sa precizati daca sunteti sau nu infiat??
Bună dimineața, nu, nu sunt infiat.
Vă mulțumesc.
Banuiesc ca acesti parinti v-au crescut, asa ca nu aveti nicio posibilitate. sa va ...desfiati
Nu aveti cum sa va "desfiati" de parintii naturali. Mai ok ar fi sa ne dati niste amanunte despre situatia dvs si despre ceea ce va doriti (unde anume doriti sa ajungeti) spre a vedea daca exista vreo cale legala in acest sens.
De părinții naturali ne „desfiază” moartea: a unuia, a altuia sau, vorba aceea, venim pe rând și plecăm pe sărite.
Ce doriți, de fapt?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sa fiu desfiata de catre parintii adoptivi stetco stetco Buna ziua ma numesc Anca si am fost infiata la varsta de 4 ani si jumatate,acum am 23 si sunt casatorita,dupa casatorie parintii adoptivi au rupt relatia cu ... (vezi toată discuția)
Desfiere mango mango La varsta de 15 ani am fost infiata. Acum, la 45 de ani, doresc sa ma desfiez. Este posibil acest fapt, tinand cont ca numai unul din parintii naturali mai ... (vezi toată discuția)
Desfiere arcomanomaria arcomanomaria doresc sa stiu daca in calitate de parinte al propriului copil pot solicita instantei desfierea acestuia (vezi toată discuția)