Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nu mai doresc să fiu copilul părinților. Bună ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nu mai doresc să fiu copilul părinților. Bună seara, Îmi ...

Nu mai doresc să fiu copilul părinților.

Bună seara,
Îmi cer scuze pentru deranj, o să fiu scurt în întrebare, as dori să mă desfiez singur,daca se poate în primul rând, care sunt procedurile dacă aveți cunoștință în această privință, sau unde aș putea s ă mă adresez?
Vă mulțumesc frumos și îmi cer scuze pentru deranj.
O seară bună.
Buna seara. Nu stiu ce problema aveti dvs., ce varsta sau ce a dus la o astfel de intrebare, dar pentru a raspunde, ar trebui sa precizati daca sunteti sau nu infiat??
Bună dimineața, nu, nu sunt infiat.
Vă mulțumesc.
Banuiesc ca acesti parinti v-au crescut, asa ca nu aveti nicio posibilitate. sa va ...desfiati
Nu aveti cum sa va "desfiati" de parintii naturali. Mai ok ar fi sa ne dati niste amanunte despre situatia dvs si despre ceea ce va doriti (unde anume doriti sa ajungeti) spre a vedea daca exista vreo cale legala in acest sens.
De părinții naturali ne „desfiază” moartea: a unuia, a altuia sau, vorba aceea, venim pe rând și plecăm pe sărite.
Ce doriți, de fapt?