avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cartea de identitate( buletinul) se poate schimba ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cartea de identitate( buletinul) se poate schimba numai la primaria ...

Cartea de identitate( buletinul) se poate schimba numai la primaria unde ai domiciliul?Se schimba anul acesta toate cartile de identitate coform unei directive UE.?

Alte discuții în legătură

Divort de urgenta JosefC JosefC Buna.am si eu o mica problema. Parintii unui prieten foarte bun sunt despartiti,insa nu divortati.Mamei lui i-a expirat buletinul, si ca sa il schimbe trebuie ... (vezi toată discuția)
Domiciliul sotilor pe cartea de identitate TANASENASTASA TANASENASTASA buna seara.in 2009 m-am casatorit in tara dar pt ca trebuia sa plecam in afara tarii ca altfel pierdeam serviciul si eu si sotul meu,nu am avut timp sa schimb ... (vezi toată discuția)
Schimbare buletin de identitate popa_sorin popa_sorin buna ziua as avea si eu o intrebare,imi expira buletinul de identitate in luna iunie anul viitor si as vrea sa il schimb anul asta in august ,pentru ca sunt ... (vezi toată discuția)