avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua, am un autoturism achiziționat din UK. Am ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua, am un autoturism achiziționat din UK. Am programat-o ...

Buna ziua, am un autoturism achiziționat din UK. Am programat-o pentru schimbare volan dar mă interesează cum calculez taxa vamala care se plătește după ce ii fac RAR-ul? Daca poate cineva sa îmi spună, va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto Mihailxx1 Mihailxx1 Autoturism cumpărat în februarie 2019 din uk și inmatriculare în 2021 după iesirea Regatului din spațiul european Întrebare: trebuie în situația ... (vezi toată discuția)
Recuperare tva platit in germania Georgiana Ion Georgiana Ion Buna ziua, am achizitionat o masina din Germania (second hand) si as vrea sa stiu daca mai pot recupera TVA-ul (am platit 16% in Germania si 19% in Romania). ... (vezi toată discuția)
Interzicere drept circulatie Radu Dumi Radu Dumi Salutare tuturor , am nevoie de o opinie , parere. Acum 7 ani am lucrat in UK mi-am achizitionat o masina cu volan pe dreapta , datorita unor probleme parinti ... (vezi toată discuția)