Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrarea capitalului social in contabilitate?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrarea capitalului social in contabilitate?

Buna ziua!
Avand in vedere ca incepand de anul trecut firmele nu mai sunt obligate sa-si deschida contul de capital social si sa vireze cei 200 lei minim, fiind obligatoriu sa treaca minim 1 leu in actul constitutiv, care ar fi inregistrarea capitalului social in contabilitate? 456=1012 ?
E ok sa ramana sold in 456?
Multumesc!
george-neagu, moderator