Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Nota contabila inregistrare capital social
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Nota contabila inregistrare capital social

Bună ziua! Având în vedere ca din 2020 nu mai este obligatoriu la înființarea firmei deschiderea contului de capital social, dar trebuie trecut un capital social de minim 1 leu în actul constitutiv, este suficienta nota contabila 456=1012?
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Si acel 1 leu este de fapt varsat de asociat. Eu ar inreg si 456 = 1011, 1011 = 1012