avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... daca o mama dupa nasterea unui copil cu handicap ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

daca o mama dupa nasterea unui copil cu handicap ramane o perioada ...

daca o mama dupa nasterea unui copil cu handicap ramane o perioada lunga sa ingrijeasca copilul la varsta de pensionare are dreptul la ceva vechime pentru pensie. multumesc

Alte discuții în legătură

Ajutor pentru cresterea copilului raresh31 raresh31 Buna ziua,as dori sa stiu daca se poate ca ajutorul pentru cresterea copilului peste varsta de trei ani sa se acorde unui membru al familiei in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Sora mea este vaduva din martie 2019. sotul ei a decedat după ... doina.dumbrava@yahoo.com doina.dumbrava@yahoo.com Sora mea este vaduva din martie 2019. Sotul ei a decedat după lunga suferinta de cancer, neapucand sa se pensioneze deși avea 40 ani vechime Ma intereseaza ... (vezi toată discuția)
Pensie bobuonisei bobuonisei Stimati domni, Sunt persoana cu handicap de gradul II inca de la nastere, am 45 ani si o vechime in munca de 22 ani si 4 luni. As dori sa stiu daca in aceste ... (vezi toată discuția)