Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sora mea este vaduva din martie 2019. Sotul ei a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sora mea este vaduva din martie 2019. Sotul ei a decedat după ...

Sora mea este vaduva din martie 2019.
Sotul ei a decedat după lunga suferinta de cancer, neapucand sa se pensioneze deși avea 40 ani vechime
Ma intereseaza daca sora poate obtine pensie de urmas, ea fiind pensionata medical grad handicap accentuat neavand inca varsta de pensionare limita varsta .
Cu stimă va multumesc anticipat
Nu cred că este pensionată medical, probabil are o indemnizație de handicap de 375 lei.

Va putea ieși la pensie de urmaș când va împlini vârsta de pensionare.
Dapix, utilizator