Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Este obligatorie constituirea asociatiei de locatari?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Este obligatorie constituirea asociatiei de locatari?

Asociațiile de locatari nu mai există, teoretic și nu se mai pot înființa. Legea 196 /2018 obligă acestea sa se transforme în asociații de proprietari. Asociațiile de proprietari nu sunt obligatorii a fi înființate.