Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... in urma audieri mele la parchetul de pe langa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

in urma audieri mele la parchetul de pe langa judecatoria Braila ...

in urma audieri mele la parchetul de pe langa judecatoria Braila am fost pus sub invinuire sub aspectul savarsirii a infractiunii de hartuire art 208 alin 1

problema e alta eu domiciliu inainte il aveam pe Braila iar acum pe Bucuresti la momentul in care am fost audiat si pus sub invinuire aveam deaja si in prezent nutatie pe bucuresti

persoana vatamATA are mutatia pe Braila

in contextul in care nu sa stabilit inca fapta unde a fost savarsita la braila sau la bucuresti pot invoca faptul ca nici parchetul nici instanta nu sunt competente teritorial material si general asupra acestei cauze hartuirea sa produs in mediul online facebook iar la dosar nu exista vre-o dovada care sa arate unde sa produs infractiunea adica nu exista locatia mentionata .In contextul in care la dosar nu exista dat de la facebook IP CARE DETERMINA LOCATIA CE SE INTAMPLA INTR-O ASTFEL DE SITUATIE
Roman85, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
DISTINSE DOMN IONEL ILIE INTREB CUM AR PUTEA FI OARE IPJ BRAILA SAU PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA BRAILA COMPETENTA IN CONTEXTUL IN CARE LA DOSAR NU EXISTA SPECIFICATA locatia FAPTEI PRODUSE ,IAR EU LOCUIESC LA BUCURESTI IN PLUS DETIN DE LA DIICOT O ADRESA PRIN CARE SE SPUNE CA , ,CONTURILE DE FACEBOOK LA CARE SE FACE ACUM REFERIRE DEFAPT NU EXISTA .
~ Conținut șters la cerere ~