Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Meditatiile se vor desfasura la sediul PFA, adica ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Meditatiile se vor desfasura la sediul PFA, adica acasa.

Buna seara.
Am o intrebare legata de meditatiile oferite elevilor. Daca cineva isi face un PFA pentru acest lucru, ce se intampla daca meditatiile se vor desfasura la sediul PFA, adica acasa? Spatiul respectiv (de ex. o camera din casa personala) va avea o alta impozitare si va trebui chemat si un evaluator pentru stabilirea impozitului? Sau mai bine merg la copii acasa ca sa predau lectiile particulare si am cu mine o casa de marcat mobila cu care sa pot elibera bon fiscal?
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator