Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ,as dori și eu un răspuns dacă se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ,as dori și eu un răspuns dacă se poate.Sunt născut ...

Buna ziua ,as dori și eu un răspuns dacă se poate.Sunt născut în 19.02.1963 ,am 16 ani de grupa a 2a,conform legi 215 din 2019 am reducere 5 ani și 4 luni ,eu trebuie sa ies la pensie în anul 2028 februarie,având reducere 5 ani și 4 luni trebuie sa ies în anul 2022,dar nu știu cum sa știu luna din care pot sa depun dosarul de pensie începând cu luna 20 octombrie sau 20 noiembrie 2022 ,știind ca legea noua a pensiilor a fost aminata pina în septembrie 2023. Va mulțumesc anticipat
Daca nu vor fi alte modifoicari la lege, dosarul se poate depune incepand cu data de 19/10/2022.