Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Dacă mi s-a redus vârsta de pensionare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Dacă mi s-a redus vârsta de pensionare la 58 ani ...

Bună ziua. Dacă mi sa redus vîrsta de pensionare la 58 ani și8luni pot cere pensie anticipată?Vă mulțumesc!

Nu.
Reducerea pentru pensia anticipata (5 ani) nu se cumuleaza cu alte reduceri de varsta.