Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am și eu o întrebare referitoare la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am și eu o întrebare referitoare la următoarea ...

Bună ziua! Am și eu o întrebare referitoare la următoarea situație : unei persoane angajate cu contract de muncă cu ora ( "... în calitate de prestator ...") în cadrul unui centru de vaccinare i se reține din plata brută pe oră ( bineînțeles ori numărul de ore lucrate ) și CAS, CASS și impozit pe profit ( AȘA S-A COMUNICAT DIN PARTEA AUTORITĂȚII PUBLICE LOCALE ... ), are posibilitatea acea persoană să beneficieze de deduceri la plata impozitului ( deducere personală , persoane aflate în întreținere ) sau nu ?? P.S. Momentan persoana nu are alt job ( practic în această situație se află foarte multe persoane).
Da ,are dreptul la deducerea personala.
Mulțumesc mult!