Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... fisa fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

fisa fiscala

la o intreprindere indiv neplatitoare de tva cu un angajat...in fisa fiscala se completeaza doar la venitul brut si la deduceri?
multumesc
Completati venitul brut fara contributii, deducerile si impozitul retinut. Bineinteles si datele personale ale angajatului.
daca e angajat cu 2 ore deducerea este tot de 250 lei?
Deducerea se acorda doar la un singur loc de munca, ales de catre salariat daca are mai multe contracte de munca.
Daca e singurul loc de munca cel cu 2 ore/zi, se acorda tot 250 lei deducere.