Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Am primit o adeverinta din care rezulta o ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Am primit o adeverinta din care rezulta o perioada ...

Buna ziua,
Am primit o adeverinta din care rezulta o perioada de 6 ani fara 5 zile lucrati in grupa I. Mi se rotunjeste reducerea limitei de varsta de pensionare la 3 ani?
Va multumesc
Nu.
Doar cu 2 ani si 6 luni daca indepliniti conditia de stagoiu complet de cotizare.