Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Interogatoriul ,suntem doi reclamanti si un parat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Interogatoriul ,suntem doi reclamanti si un parat ,instanta a ...

Interogatoriul ,suntem doi reclamanti si un parat ,instanta a dispus proba cu interogatoriu si ni-sa spus ca trebuie sa pregatim 10 intrebari.Intrebarea noastra este trebuie sa punem fiecare reclamant cate 10 intrebari sau amandoi 10 intrebari.Va multumesc
Probabil ca instanta a zis CATE 10 intrebari fiecare, aceasta este regula.
Nu am intalnit instanta care sa nu clarifice acest aspect.
Oricum, chiar daca ar fi invers, recomandabil este sa pregatiti fiecare cate 10 intrebari, iar daca sensul avut in vedere de instanta a fost ca cele 10 sa fie in total, atunci va va pune sa renuntati la 5 dintre ele.
Pe fiecare dintre dvs - reclamant, respectiv parat.

Astfel sunteti acoperiti si veti dormi si bine noaptea.
Succes, fara emotii!

Cabinet de avocat Serni Viviana-Carmen a scris:

Probabil ca instanta a zis CATE 10 intrebari fiecare, aceasta este regula.
Nu am intalnit instanta care sa nu clarifice acest aspect.
Oricum, chiar daca ar fi invers, recomandabil este sa pregatiti fiecare cate 10 intrebari, iar daca sensul avut in vedere de instanta a fost ca cele 10 sa fie in total, atunci va va pune sa renuntati la 5 dintre ele.
Pe fiecare dintre dvs - reclamant, respectiv parat.

Astfel sunteti acoperiti si veti dormi si bine noaptea.
Succes, fara emotii!

Multumim frumos,multa sanatate