Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Ma interesează dacă părintele a savarsit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Ma interesează dacă părintele a savarsit o infractiune ...

Buna ziua. Ma interesează dacă părintele a savarsit o infractiune penala și a fost dezmostenit.. cine are dreptul la averea de care a fost el dezmostenit?
Ce înțelegeți prin a fost dezmoștenit? Ce au făcut părinții lui de spuneți asta?