Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Taxele srl-ului se vor plati in Timisoara?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Taxele srl-ului se vor plati in Timisoara?

Buna seara, va expun in mare urmatoarea problema. Am pfa deschis de ceva vreme in Judetul Timisoara. Sediul PFA este in Timisoara, activitatea desfasurata tot in Timisoara, insa taxele le platesc in HUNEDOARA, unde am domiciliul pe buletin, eu desfasurand activitatea in TIMISOARA cu contract de comodat,

Acum urmeaza sa imi deschid srl tot in Timisoara, tot intr-un imobil cu contract de comodat, dar contabila spune ca taxele srl-ului se vor plati in Timisoara, si nu in Hunedoara, unde am domiciliul, eu locuind in TM cu viza de flotant. Deci care este realitatea? de ce la PFA platesc la HD dar la SRL urmeaza sa platesc la TM?
george-neagu, moderator
Da,depunerea declaratiilor si taxele srl-ului se vor plati in Timisoara unde va avea sediul social. Nu e ca la persoane fizice.