Salutare! As dori sa stiu daca imi revin obligatii fiscale atunci cand realizez venituri din titluri de stat (TEZAUR). Desi scrie sclar ca aceasta dobanda nu este impozabila, nu imi este clar daca se refera doar la impozit sau si la CAS, CASS, etc.
Mentionez ca deja achit o data aceste contributii fiind angajat cu CIM.
Multumesc!
Webinar: Fiscalitate și digitalizare în 2025. Ce știm și ce urmează?
ACCA, cea mai mare asociație internațională în domeniul financiar-contabil, vă invită să participați la un eveniment gratuit destinat profesioniștilor care doresc să afle cele mai recente noutăți legate de sistemul fiscal din România.
În cadrul webinarului, care va avea loc pe 26 februarie la ora 10:00, Delia Cataramă, Tax Partner Viboal FindEx, va aborda principalele modificări fiscale aplicabile în 2025 companiilor, cu focus pe impactul asupra profitabilității și cash-flow-ului acestora.