Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Forma juridica potrivita pentru activitatile pe care ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Forma juridica potrivita pentru activitatile pe care vreau sa le desfasor?

Buna ziua! Ma puteti ajuta va rog sa aleg forma juridica potrivita pentru activitatile pe care vreau sa le desfasor?
Vreau sa ofer servicii de suport clienti, social media marketing, actualizare si intretinere blog, site si suport pentru programe diverse (mailchimp, wordpress, si alte programe). Venitul lunar va fi intre 1500 si 2000 de euro brut in primele 6 luni.
Ma puteti sfatui care ar fi mai bine PFA sau SRL si ce cheltuieli cu taxele as putea avea?
Cat despre sediu social, poate fi o camera intr.un apartament luat prin prima casa? Trebuue sa iau acordul vecinilor?
Multumesc mult
george-neagu, moderator