Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... model act aditional incetare telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

model act aditional incetare telemunca

Buna ziua!
Ma puteti ajuta cu un model de act aditional pentru incetarea Contractului individual de munca cu clauza de telemunca in Contract individual de munca?

Multumesc anticipat!
MariaRamona, utilizator
Doriti sa se renunte la clauza sau ce altceva?

Da, sa renunt la clauza de telemunca.
Multumesc!
Cornel Vasile a scris:

Doriti sa se renunte la clauza sau ce altceva?

ACT ADIŢIONAL Nr. …..

la contractul individual de muncă încheiat şi înregistrat sub nr…………….. în registrul general de evidenţă a salariaţilor

Încheiat astăzi, ………………, între:

Angajator – persoană juridică/fizică ……………….. sediul/domiciliul în ……………, înregistrată la Registrul Comerţului/Autorităţile administraţiei publică din Bucureşti sub nr. ………….., cod unic de înregistrare……………, reprezentată legal prin ……………, în calitate de ………………..

şi

Salariatul/salariata – domnul/doamna …………………………., domiciliat/domiciliată în localitatea …….., jud./sector …………, posesor/posesoare al/a actului de identitate C.I. Seria …. nr………, eliberat de ………, la data de ……., CNP ………………, permis de muncă seria ….., nr. ……, din data de ….

În temeiul art. 17 alin. (5) coroborat cu art. 41 alin. (1) din Legea nr. 53/02003, părţile hotărăsc:

1. Se modifică elementul LOCUL MUNCII al contractului individual de muncă astfel :
Incepand cu data de ............ , activitatea se va presta la ............