avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am o problema .Mama mea a fost declarată cu dementă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am o problema .Mama mea a fost declarată cu dementă .Tatăl ...

Am o problema .Mama mea a fost declarată cu dementă .Tatăl meu a decedat Succesiunea nu avut loc ce pot face...
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:27, 13 Martie 2021
Ori asteptati sa decedeze si mama pt a va mosteni ambii parinti, ori cereti punere mamei sub interdictie, sa ii deveniti totore, iar pt dezbaterea mostenirii se va numi un curator special.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere succesiune după tata și frate decedați: cumnata mea are dreptul la moștenire? Laurentiu Soare Laurentiu Soare Buna ziua. As dori sa dezbat succesiunea in urma mortii tatalui meu. Mama este in viata, iar fratele meu este decedat si nu a avut copii. Ma interesa daca ... (vezi toată discuția)
Deschidere succesiune corina stancu corina stancu tatal meu a murit acum 1 saptamina, mama este diagnosticata cu Alzheimer. actul de deces al tatalui precum si actul de proprietate al apartamentului parintilor ... (vezi toată discuția)
Vreau sa dezbat succesiunea. fratele meu nu e de acord. cum procedez? ands1 ands1 Buna ziua! Am doua intrebari punctuale pt care v-as multumi enorm daca mi-ati putea oferi cateva raspunsuri: 1. Tatal meu a decedat de aproximativ doi ani. ... (vezi toată discuția)