avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara,am si eu o intrebare: un cetatean are voie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara,am si eu o intrebare: un cetatean are voie sa ingusteze ...

Buna seara,am si eu o intrebare: un cetatean are voie sa ingusteze drumul satesc prin mutarea gardului? Multumesc
Mutarea gardului - respectiv a limitei de proprietate- presupune existenta unei autorizatii de construire, emisa pe baza actelor de proprietate, a mentiunilor din cartea funciara, sau a unei hotarari judecatoresti. Daca acest lucru s-a efectuat in absenta acestora, mutarea gardului este ilegala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren intabulat, cerinta primarie donatie teren conform puz dd_pal dd_pal Buna seara, Pentru intabularea in cadastru este nevoie de PV vecinatate, Primaria, ce este la granita propietatii prin drum, nu semneaza acest PV decat cu ... (vezi toată discuția)
Suprapunere cadastrala Emanuel88 Emanuel88 Vreau sa ma lamuresc cu ninste chestiuni. Se da o zona buna a unui oras, un terer de 1550 mp2 cu 3 imobile construite, proprietate privata, personala etc. Din ... (vezi toată discuția)