avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! În 2018 am comis 3 infracțiuni de furt. ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! În 2018 am comis 3 infracțiuni de furt. Pentru ...

Bună seara!
În 2018 am comis 3 infracțiuni de furt. Pentru 2 din ele care s_au contopit am primit 2 ani pe care i_am executat la termen. Cealaltă infracțiune a fost in apel și a rămas definitivă 13 11.2020
Am primit 2 ani si spor 1 an(s_a contopit cu 2 ani executați) mi să dedus 2 ani si sunt in executarea acestui mandat dar sunt și în curs de judecată pentru un furt comis în august 2020.Această faptă este in concurs cu cea din 2018 (pedeapsa in curs de executare) și în recidivă postexecutorie cu cea pentru care am executat la termen .In final cum mi se va calcula pedeapsa? Cum se vor contopi pedepsele? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Bună ziua! incerc să scriu mai amănunțit problema mea poate ... Mincu66 Mincu66 Bună ziua! Incerc să scriu mai amănunțit problema mea poate de data aceasta voi primi un răspuns.In 2018 am primit o pedeapsă de 1 an și 6 luni pentru ... (vezi toată discuția)
Bună seara!vă rog dacă poate cineva să îmi răspundă la ... Mincu66 Mincu66 Bună seara!Vă rog dacă poate cineva să îmi răspundă la următoarea situatie. In 2018 am comis 3 infracțiuni (furt și furt calificat. Pentru 2 din ... (vezi toată discuția)
O infracțiune săvârșită în august 2020 definitivă îla ... Mincu66 Mincu66 O infracțiune săvârșită în august 2020 definitivă îla 26 noiembrie 2020 (condamnare 1 an inchisoare) o infracțiune săvârșită în 11.03.2018 ... (vezi toată discuția)