Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Cu permisiunea dumneavoastra as vrea sa va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Cu permisiunea dumneavoastra as vrea sa va relatez ...

Buna ziua, Cu permisiunea dumneavoastra as vrea sa va relatez o speta:
Mama mea a primit in posesie in baza L18 din 1991, un hectar de padure avand si titlu de proprietate pe acel hectar.
Ulterior ocolul silvic , a revenit si,a luat inapoi aproximativ 0,5 hectare de padure sub motivul ca primaria a gresit cand a pus-o in posesie pe mama mea si de fapt ea nu avea drept la padure in acel loc.
Mentionez ca asest lucru s-a intamplat cu mai multe persoane care aveau loturi in acel loc.
Ocolul silvic nu a trimis nicio adresa mamei mele prin care sa fie instintata in baza carei hotarari, i-au fost luata inapoi o parte din padure,
Rugamintea mea catre dumneavoastra este, in baza caror legi, se poate deschide in instanta o actiune judecatoreasca pentru recuperarea padurii si daca m-ati putea si cu un model de cerere de chemare in judecata. Multumesc frumos,
mitica68, utilizator