avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din germania.am ...

Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din germania.am facut contract de vanzare cump pe numele sotiei.contractul a fost inregistrat la fisc de fostul proprietar urmand sa ajungem si noi la fisc, dar sotia a decedat.
Cum trebuie sa procedez pt a inmatricula masina ?se dezbate mostenirea doar pe masina sau pe tot?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:36, 19 Martie 2021
Se face deschiderea procedurii succesorale cand se dezbate intreaga masa succesorala activ si pasiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare masina de la mostenitor Gratiela Ratiu Gratiela Ratiu Va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi si opinii privind \"siguranat \" cumpararii unei masini. masina in cauza este a sotiei supravietuitoare, care are ... (vezi toată discuția)
Cumparare auto de la proprietar decedat valentinBr valentinBr buna ziua, trebuie sa cumpar un auto al carui proprietar in acte e decedat. mostenitoarele sunt 3, mama si 2 fete. care sunt pasii si actele ce-mi trebuiesc ... (vezi toată discuția)
Demersuri inmatriculare ContSters445947 ContSters445947 In urma cu doi ani am cumparat masina de la socrul meu, am facut contract de vanzare-cumparare, dar nu am transcris masina. Ulterior socrul a decedat, iar acum ... (vezi toată discuția)