Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din germania.am ...

Buna seara.Am cumparat o masina cu nr rosii adusa din germania.am facut contract de vanzare cump pe numele sotiei.contractul a fost inregistrat la fisc de fostul proprietar urmand sa ajungem si noi la fisc, dar sotia a decedat.
Cum trebuie sa procedez pt a inmatricula masina ?se dezbate mostenirea doar pe masina sau pe tot?
Se face deschiderea procedurii succesorale cand se dezbate intreaga masa succesorala activ si pasiv