Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Imi cer scuze ca va deranjez. Imi puteti ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Imi cer scuze ca va deranjez. Imi puteti spune va ...

Buna ziua! Imi cer scuze ca va deranjez. Imi puteti spune va rog frumos daca o persoana care are un loc de parcare de la primarie ( pe care de regula nu il foloseste) poate sa dea acel loc de parcare altcuiva? sau trebuie sa renunte la el in favoarea primariei iar primaria sa il scoata la licitatie. Din cate stiu, poate ma insel, aceste locuri de parcare sunt in proprietatea primariei si ele nu pot fi vandute de catre cei care le inchiriaza de la primarie sau mai cu seama sa va favorizeze pe cineva in schimbul unei atentii. Multumesc frumos!
Primarua cu scopul realizarii de fonduri la buget ,concesioneaza anual locurile de parcare
Nu este vorba despre inchiriere ci despre concesionare loc parcare auto
Concesionarii nu detin calitatea sa instraineze locul , sa vanda locul de parcare asupra caruia detin drept de utilizate provizorie
Multumesc frumos pt raspuns!

ynocentta a scris:

Primarua cu scopul realizarii de fonduri la buget ,concesioneaza anual locurile de parcare
Nu este vorba despre inchiriere ci despre concesionare loc parcare auto
Concesionarii nu detin calitatea sa instraineze locul , sa vanda locul de parcare asupra caruia detin drept de utilizate provizorie

Depinde...daca este in Bucuresti, nu primaria detine locul. ADP.
Mergeti cu persoana carei vreti sa ii dati locul la ADP si acolo il treceti pe el. Se practica!
Buna ziua! Am si eu o intrebare daca mama mea vrea să-mi cedeze locul ei de parcare, noi avand acelasi domiciliu se poate??? Va mulțumesc!
pe vremuri locul de parcare se dadea cu acordul asociatiei. Acum, ADP isi face de cap !
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator