Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Preluare loc parcare? dupa cumparare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Preluare loc parcare? dupa cumparare imobil

Buna ziua,

Urmeaza sa cumpar un apartament in sectorul 4 iar propietarul actual detine loc de parcare platit la Primaria Sectorului 4.
Se poate prelua locul de parcare al proprietarului actual? Sau altfel spus prin ce metode legale as putea sa o fac?
Multumesc.
blitzblitz, utilizator
Mergeți la adp sector 4 cu contractul de vanzare cumparare pt imobilul în care va mutati,cu contractul de închiriere al locului de parcare incheiat de fostul proprietar și solicitați atribuirea locului respectiv.
Multumesc pentru raspunsul prompt.
Locurile cu destinatia de parcare auto aflate pe domeniul public nu se inchiriaza se concesioneaza anual
Daca concesionarul actual are achitata taxa anuala concesiune,dupa incheierea formalitatilor si obtinerea documentului de identitate pe noua locatie,urmeaza sa va prezentati cu vanzatorul la serviciul specializat din primarie pentru perfectarea formalitatilor de relocarea loc cu destinatia de parcare vehicul
Nu se incheie documente concesiune loc de parcare auto in baza contractului de vanzare cumparare bun imobil
Va înșelați,personal am încheiat contract de închiriere loc de parcare cu adp sector 1 situatie valabilă în toate sectoarele din Buc.Singura concesiune și nu închiriere este la locurile de veci.
Probabil nu locuiti în capitala sau daca locuiti mergeți cu bicicleta.

ynocentta a scris:

Locurile cu destinatia de parcare auto aflate pe domeniul public nu se inchiriaza se concesioneaza anual
Daca concesionarul actual are achitata taxa anuala concesiune,dupa incheierea formalitatilor si obtinerea documentului de identitate pe noua locatie,urmeaza sa va prezentati cu vanzatorul la serviciul specializat din primarie pentru perfectarea formalitatilor de relocarea loc cu destinatia de parcare vehicul
Nu se incheie documente concesiune loc de parcare auto in baza contractului de vanzare cumparare bun imobil