Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Sunt divorțată, iar tatăl copilului ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Sunt divorțată, iar tatăl copilului plătește ...

Bună ziua! Sunt divorțată, iar tatăl copilului plătește pensia alimentară de când am divorțat, doar când vrea și ce sumă vrea,nu plătește niciodată cât a hotărât instanța. În momentul de față are restanțe din 2018,2019,tot anul 2020 și primele două luni ale anului curent. Am apelat la un executor judecătoresc, care îmi spune acum că fostul meu soț, neavând un serviciu stabil, nu poate fi executat silit. Mentionez că fostul meu soț, nu a avut servici nici când instanța a hotărât suma pe care acesta trebuie să o plătească minorului. Ce se poate face în situația aceasta? Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns!
Buna ziua! Plangere penala pentru abandon de familie in situatia in care nu a achitat pensia de intretinere 3 luni consecutiv.
Bunuri are pe numele sau? Conturi bancare? A verificat executorul?
Nu știu ce să vă zic ce a făcut executorul. De câte ori sun să întreb, îmi spune că urmează să mă informeze în legătură cu ceea ce urmează să facă. Nu mi se dă alt răspuns.
Mergeti personal si solicitati la studiu dosarul precum si informare cu ce a facut pana acum si ce urmeaza sa mai faca. La noi nu o sa gasiti raspunsuri.
Mulțumesc mult! O seară frumoasă!