Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Buna ziua, Am urmatoarea speta.O expetiza judiciara ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Buna ziua, Am urmatoarea speta.O expetiza judiciara intrun dosar ...

Buna ziua,
Am urmatoarea speta.O expetiza judiciara intrun dosar de partaj.Am cerut o completare la raportul de expertiza.Am achitat avansul pentru completarea la raport,dar intre timp expertul a fost radiat la cerere din evidentele expertilor tehnici judiciari.Intrebarea mea este: va mai putea instanta sa-l numeasca ""sa-l forteze""sa incheie lucrarea avand in vedere faptul ca am achitat avansul si faptul ca el detine informatiile din acea expertiza? Multumesc.
Instanta va desemna un alt expert care sa raspunda la completarea ceruta de dvs.
Onorariul pe care l-ati platit va fi incasat de noul expert dupa depunerea raportului sau.