Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua Ma pot pensiona daca am 63 de ani si cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua Ma pot pensiona daca am 63 de ani si cu grupa a doua ...

Buna ziua
Ma pot pensiona daca am 63 de ani si cu grupa a doua fac 65 ca am lucrat ani de zile cu grupa a 2 insa am cotizati doar 34 ani, 11 luni si 18 zile. Ma pot pensiona daca nu am cotizat exact 35 de ani?
Va multumesc.
Incheiati un contract cu casa locala pentru diferenta de zile ce lipsec pana la 35 ani, pentru a putea beneficia de reducerea varstei care este de 5 ani si 4 luni si de deschidere drepturi la pensie de limita de varsta.
Puteti sa le cumparati.
12 zile ar costa 230 de lei.
Mergeti la casa locala si lamuriti problema.
Carp Mircea, utilizator
Va multumesc!

Carp Mircea a scris:

Incheiati un contract cu casa locala pentru diferenta de zile ce lipsec pana la 35 ani, pentru a putea beneficia de reducerea varstei care este de 5 ani si 4 luni si de deschidere drepturi la pensie de limita de varsta.
Puteti sa le cumparati.
12 zile ar costa 230 de lei.
Mergeti la casa locala si lamuriti problema.