Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate incepe activitatea ata timp cat am platit ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate incepe activitatea ata timp cat am platit taxa la dsv iar inspectia vine dupa?

Buna ziua. Doresc sa deschid in fastfood . Am terminat amenajarea spatiului si am depus dosarul pt inspectie dsv . Am auzit ca se poate incepe activitatea ata timp cat am platit taxa iar inspectia vine dupa, altii spun ca nu pot deschide fastfood pana ce nu vine controlul de la dsv . Mentionez ca am av o clatitarie inainte si dupa depunerea dosarului am avut voie sa deschid pana ce a venit controlul de la dsv
george-neagu, moderator
Puteti deschide numai dupa obtinerea autorizatiei de la DJSP plus autorizatie de functionare de la primarie.
In urma verificarii de catre inspectorii DJSP puteti primi masuri care sa le rezxolvati in termenul stabilit prin actul de control. Functionanad fara actul de autorizare riscati o amenda contraventionala.