Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract aflat in suspendare, firma deja ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract aflat in suspendare, firma deja radiata: Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o solutie la urmatoarea problema: ...

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o solutie la urmatoarea problema: o societate a fost radiata, insa s-a omis operarea in revisal a incetarii unui contract suspendat pentru crestere copil. Toate contractele au fost incetate corespunzator la data radierii si s-a transmis revisal, insa acesta, nefiind in lista contractelor active a fost omis. Cum ar trebui procedat astfel incat sa fie in regula si ptr salariat si ptr societate? Va multumesc!
Numai printr-o actiune in instanta se mai poate solutiona problema .. constatarea incetarii c.i.m. ... In Revisal nu se mai poate opera, daca societatea a fost radiata.
Chiar daca angajatorul are inca acces la revisal?

Cornel Vasile a scris:

Numai printr-o actiune in instanta se mai poate solutiona problema .. constatarea incetarii c.i.m. ... In Revisal nu se mai poate opera, daca societatea a fost radiata.

Chiar daca ....societatea nu mai exista.
Buna ziua .Am un contract de munca suspendat.Am fost în concediu creștere copil.Firma a fost radiata.Cum pot rezolva problema mai urgent.Va rog frumos daca se poate un răspuns.
Mio Gavri, utilizator
Trebuie sa luati legatura cu lichidatorul societatii sa-i explicati situatia ...