Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Doresc să schimb destinația a 30% din suprafață ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Doresc să schimb destinația a 30% din suprafață construită pentru exercitarea profesiilor liberale.

Bună ziua .
Am o clădire cu etaj și doresc să schimb destinația a 30%din suprafață construită pentru exercitarea profesiilor liberale ,așa cum prevedePUZ .Doar că suprafața construită la sol este doar de 159 m2,iar suprafață construită desfășurată de 322m2 .Care se ia in calcul ?Sper că cea construită desfășurată ,pentru că in lege nu se specifică clar .Impozitul se plătește pe 322 m2
george-neagu, moderator
la suprafata desfasurata, fiindca pe aceea o folositi. amprenta la sol foloseste la cadastru